انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

دانشگاه قم

همایش تدبیرها و توفیقات سیاست خارجی با حضور دکتر سعید زیباکلام / دوشنبه 24 فروردین ساعت 10 صبح

هفته نامه سوزنبان
کتابخانه
گزارش تصویری
رسانه سوزنبان
لوگو سایت
لوگوی نویسندگان
تبلیغات
مطالب در دست تهیه

در قسمت هایی از نامه 9 تشکل بزرگ استان خطاب به مراجع معظم تقلید آمده است :

مشاهده نشانه‌هایی از بازگشت دوران تساهل و تسامح فرهنگی در فضای جامعه اسلامی، شدیدا خاطر دوستداران نظام را مکدر کرده است! / زیر پا گذاشتن ارزش‌های انقلابی و در مقیاسی وسیع تر دگردیسی ارزشی و تبدیل ضد ارزش ها به ارزش،ادامه دهنده راه بسط و گسترش فرهنگ لیبرال و از بین بردن فرهنگ دینی و انقلابی خودی است. / به عنوان نمایندگان ملت و فرزندان معنوی و انقلابی مراجع بزرگوار به شکرانه حضور گرانقدر علمای بصیر و ولایتمدار در پیشگاه پروردگار پیشانی به خاک می‌ساییم و از خداوند متعال توفیقات مراجع عظام را در ادامه راه روشنگری و بصیرت افزایی،که بی شک پرهزینه نیز خواهد بود ،خواستاریم.

 

متن کامل نامه به شرح زیر است

 

 

نامه گلایه آمیز 9 تشکل بزرگ استان قم خطاب به مراجع معظم تقلید در خصوص اوضاع فرهنگی کشور

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر مبارک و منور مراجع عظام تقلید (حفظهم الله)

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 

شهر مقدس قم به واسطه مزار مقدس کریمه اهل بیت (سلام ا... علیها) و حضور مراجع معظم تقلید و حوزه‌های علمیه و وجود مردمان مؤمن و نجیب، به عنوان پایگاه و خواستگاه اصلی انقلاب اسلامی و پشتوانه تئوریک نظام جمهوری اسلامی به شمار می‌رود. و به همین سبب - اگرچه دیر اما- توجه دولت تدبیر و امید و سفر ایشان به قم نشان دهنده التفات و درک ایشان نسبت به جایگاه و اهمیت این شهر در معادلات و مناسبات ایران اسلامی بوده  و در جای خود قابل تقدیراست. به بهانه این سفر و من باب تبیین اوضاع کنونی کشور خدمت شما بزرگواران و عموم ملت مجاهد ایران مواردی را به عرض می‌رساند.

نظام سلطه و استکبار بعد از ناکامی در جنگ نظامی در دوران پس از دفاع مقدس، برای شکست جبهه حق به رهبری جمهوری اسلامی از هیچ تلاشی دریغ نکرده است. در سال‌های ابتدایی پس از جنگ با زمینه سازی جهت تهاجم نرم افزاری و شبیخون فرهنگی وارد وادی جنگ نرمی شد که فتنه 78 و 88 اوج این دشمنی‌ها بود. فتنه‌هایی که با مزدوری برخی عوامل ساده لوح داخلی و سقوط بعضی خواص بی بصیرت، انقلاب را تا پرتگاه سقوط برد اما با عنایات الهی و در پرتو ولایت مقام معظم رهبری و بصیرت افزایی مراجع معظم تقلید و پایداری مردم ، به دو شکست تلخ منتهی شد. نقش بی‌بدیل مراجع معظم تقلید در بصیرت دهی به توده‌ها و دفاع از آرمان‌های انقلاب و ولایت فقیه بسیار ستودنی و قوت بخش قلوب ما فرزندان انقلابی شما بزرگواران بود. البته توطئه‌ها در عرصه نرم و فضای فرهنگی همچنان ادامه دارد که در سطور بعد به آن اشاره خواهد شد.

فراموش نمی‌کنیم که برخی اقدامات متولیان امور فرهنگی در دولت‌های گذشته به طور ویژه‌ای بذر نهال‌هایی را در فضای فرهنگی کشور کاشت که سالها بعد زمینه ساز دو فتنه سنگین، با روکش سیاسی و ذاتی فرهنگی در سال‌های 78 و 88 شد.به نظر می‌رسد روندی که طی قریب به دو سال اخیر در فضای فرهنگی کشور شاهد آن هستیم تداعی کننده مشی همان افرادی است که به اسم اسلام تیشه به ریشه انقلاب زدند و اکنون جیره‌خوار بنگاه‌های لجن پراکنی غربی هستند.

نگرانی از تکرار اشتباهات گذشته در زمینه مسائل فرهنگی کار را به آنجا رساند تا در سالی که از نام آن ضرورت اقدام جهادی در حوزه فرهنگ دانسته می‌شود؛ مراجع محترم تقلید سخن از سبیل غیر اسلامی وزارت ارشاد کنند و  علمای بصیر مجلس خبرگان رهبری در دیدار خود با مقام عظمای ولایت نسبت بدان ابراز نگرانی کرده و  رهبری نیز با صحه گذاشتن به سخن ایشان، بگویند من نیز برای فرهنگ نگرانم!

به نظر می‌رسد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بجای عمل به وظیفه اصلی خود که همانا پاسداری از ارزش‌های دینی و ترویج آن است، به دنبال راضی کردن معدود افراد روشنفکری است که دل در گرو مشهورات غرب مدرن دارند و همین امر باعث حاشیه سازی‌های فراوان پیرامون این وزارت خانه شده است. ضمن آنکه از کلیت اقدامات انجام شده اینطور برداشت می‌شود که زیر پا گذاشتن ارزش‌های انقلابی و در مقیاسی وسیع تر دگردیسی ارزشی و تبدیل ضد ارزش ها به ارزش، دقیقا ادامه دهنده راه بسط و گسترش فرهنگ لیبرال و از بین بردن فرهنگ دینی و انقلابی خودی است.

اقداماتی از قبیل توهین‌های متعدد برخی نشریات زنجیره‌ای به مقدسات، دادن مجوز به ناشران و نویسندگان مسئله دار از جمله نویسنده مروج همجنسگرایی، دادن مجوز به آلبوم موسیقی با خوانندگی زن، هزینه برای دفن گروه موسیقی مشهور به سگ‌های زرد، و کاهلی در مقوله حجاب و عفاف و فضای مجازی نشانه‌هایی است از بازگشت دوران تساهل و تسامح فرهنگی در فضای جامعه اسلامی، موضوعی که شدیدا خاطر دوستداران نظام را مکدر کرده است و خدا نیاورد آن روزی را که دانشجویان در کنار سایر آحاد ملت و با کسب اجازه از مراجع معظم تقلید و به پیروی از ایشان، تذکرات شفاهی را مؤثر ندانسته و راه دیگری را برای مطالبات خود برگزینند.

در پایان باید گفت اتفاقاتی که در حوزه فرهنگی کشور به وقوع پیوسته است باعث شده تا در مدت اخیر همواره شاهد سر دادن ندای «توجه به اصول» و «حراست از اسلام ناب» از سوی دلسوزان انقلاب و نظام باشیم.به خصوص مراجع معظم تقلیدکه هر کجا احساس خطر کرده و تشخیص داده‌اند که از اصول اسلام ناب تخطی و تخلفی صورت گرفته و هرکجا که دین مردم را در معرض دست اندازی نااهلان دیده‌اند در صف نخست بصیرت افزایی و روشنگری حضوری فعال داشته و به متصدیان امور تذکر داده‌اند که اول وظیفه دولت اسلامی حفظ دین مردم است. اهتمام ایشان به این امر موجبات دلگرمی مردم و دلبستگان انقلاب بوده و ما دانشجویان به عنوان نمایندگان ملت و فرزندان معنوی و انقلابی مراجع بزرگوار به شکرانه حضور گرانقدر علمای بصیر و ولایتمدار در پیشگاه پروردگار پیشانی به خاک می‌ساییم و از خداوند متعال توفیقات مراجع عظام را در ادامه راه روشنگری و بصیرت افزایی،که بی شک پرهزینه نیز خواهد بود ،خواستاریم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 

فرزندان انقلابی شما در :

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه قم

بسیج دانشجویی دانشگاه قم

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه قم

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی قم

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم

انجمن اسلامی دانشجویان پردیس قم دانشگاه تهران (فارابی)

بسیج دانشجویی دانشگاه پردیس قم دانشگاه تهران (فارابی)

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد قم

 

انعکاس در : خبرگزاری های فارس  /  نسیم / دانشجو / خبرنامه دانشجویان

 

 

نظرات  (۴)

دیدید رییس جمهور بهتون محل نذاشت دست بدامن مراجع شدین
آخ که ضایع شدن خیلی بده
 • جواب به نسل...
 • اولا سلام علیکم
  دوما جایی که مداد العلما افضل من دما الشهدا ...مداد علما بالاتر از خون شهید است چه برسد به مقام فانی رئیس جمهوری عزیز-در هر دولتی - دست به دامان علما بودن افتخار ماست
  سوما جای ناراحتی دارد که رئیس جمهور یک مملکت انقدر ظرفیت شنیدنشان پایین باشد که مجبور باشی مدام دیگران را واسطه کنی برای شنواندن حرفت ...
  ضایع شدن خیلی بد است ولی کودکانه دفاع کردن بدتر
  نسل...
  .
  .
  .
  الکی مثلا ما نفمیدیم نسل نویی هستی!
  خودتون کلاه خودتون رو قاضی کنید که این جواباتون چقدر منطقیه
  معلوم نیس چی نوشته
  اسم شما رو باید بذارن انجمن مستقل از دانشجویان
  انجمن واقعی ماییم

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">